MENU

Zahraniční zájezdy

  1. Studijně - poznávací zájezdy do Anglie (další informace)
  2. Studijně - poznávací zájezdy do Francie (další informace)
  3. Studijně - poznávací zájezdy do Německa / Rakouska (další informace)

Solnohrad je hlavní město Solnohrad
Publikováno 15. 06. 2016, autor Mgr. Ivana Šanovcová

jak se praví v jedné z povídek E. E. Kische. O tom se přesvědčili žáci 2. stupně, kteří se ve dnech 18. – 20. května 2016 zúčastnili studijně poznávacího zájezdu do Salcburska.

Jako první jsme navštívili interaktivní Muzeum technologie a budoucího vývoje Ars Electronica Center. V Linci. Zhlédli jsme zde mimo jiné prezentaci Hluboký vesmír. Pomocí 3D brýlí, které nám zapůjčili u vchodu do sálu, jsme se ocitli v dalekém vesmíru. Také muzeu jsme si mohli vyzkoušet moderní technologie a vytvořit si vlastní názor na přínos některých z nich pro lidstvo. Po prohlídce muzea jsme se prošli městem kolem nejvýznamnějších památek.

Poté jsme se přemístili do Salzburgu. Nejprve jsme si společně prohlédli historické jádro města, které je zařazeno na seznam UNESCO (dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, rodný dům W. A. Mozarta, prošli jsme si Getreidegasse,...). Žáci měli možnost procvičit si jazykové dovednosti při nákupu suvenýrů a občerstvení.

Druhý den, po výborné snídani, jsme jeli do Obersalzbergu, místa, kde měli za 2. světové války své vily Hitler a další nacističtí prominenti. Místním autobusem jsme vyjeli po úzké silnici pod horu Kehlstein a pak speciálním výtahem ve skále až na nejvyšší bod, kde stojí tzv. Kehlsteinhaus – horská rezidence, kterou dostal Hitler jako dar ke svým 50. narozeninám. Přestože po vystoupení z výtahu nás čekala místo výhledu hustá mlha, byl to pro nás hluboký zážitek, mimo jiné i proto, že tady bylo plno sněhu. Po návratu do Obersalzbergu jsme navštívili muzeum, věnované nacistické diktatuře, Hitlerovi a 2. světové válce. Nejpůsobivější byla asi prohlídka rozsáhlého podzemního krytu.

V poledne jsme byli zpátky v Salzburgu a další dvě a půl hodiny jsme strávili v salzburském skanzenu, největším muzeu lidové architektury v Rakousku. Projeli jsme se místním vláčkem a prohlédli si jednotlivé objekty.

Poté jsme přejeli do centra města a projeli se lodí po řece Salzach s možností spatřit unikátní stavby po obou březích. Silně pršelo, a tak jsme se těšili na návrat do penzionu Sommerauer v Halleinu, kde jsme byli ubytovaní, a také na skvělou večeři, kterou nám po oba dva dny připravili majitelé penzionu. Kdo chtěl, mohl si zaplavat v krytém vyhřívaném bazénu.

V pátek jsme se nasnídali, sbalili věci, opustili penzion a vyjeli do Hallstattu, kouzelného městečka na břehu stejnojmenného jezera, které proslulo těžbou soli.

Vyjeli jsme lanovkou na horu Salzberg a pak jsme ještě vystoupali ke vchodu do dolu. V solném dole jsme se seznámili s těžbou soli, která zde probíhá už od pravěku, halštatskou kulturou, viděli jsme 3 000 let staré dřevěné schodiště. Velkým zážitkem byla jízda na dvou skluzavkách a závěrečná cesta vláčkem ze solných dolů. Pak následovala společná prohlídka města Hallstattu s návštěvou místního hřbitova, kde je unikátní kostnice. Poslední zastávka našeho zájezdu byla v lázeňském městečku Bad Ischl, oblíbeném letovisku císařovny Sissi. Viděli jsme císařskou vilu, letní sídlo císařské rodiny, ve které bylo podepsáno vyhlášení války Srbsku a byla tak zahájena 1. světová válka.

Domů jsme se vrátili obohaceni o spoustu poznatků a zážitků.

Pokud si chcete prohlédnout další fotografie, najdete je na: https://www.flickr.com/photos/131585277@N08/sets/72157668946061246.


Továrna BMW v Regensburgu
Publikováno 07. 11. 2014, autor Filip Stopka, 9.A

Dne 16. 10. 2014 jely třídy 9.A a 9.B do Německa, přesněji do Regensburku do továrny BMW, aby nám tam ukázali, jak se dělá auto úplně od začátku.

Dopoledne jsme strávili prohlídkou historického centra a největších pamětihodností. Pan průvodce byl rodilý mluvčí, ale to nám nevadilo - jsme přece všichni zkušení němčináři! :-)

Na 15 hodin byla domluvena prohlídka automobilovéhé závodu. Dojeli jsme k továrně BMW, což je zkratka tří písmen, která znamenají Bayerische Motoren Werke, a která je opravdu obrovská. Rozloha areálu je 1,40 milionů metrů čtverečních. V továrně vyrábějí auta BMW řady 1, BMW řady 3 sedan, BMW řady m3 sedan, BMW 4 cabrio, BMW M4 cabrio, BMW Z4 Roadster, její denní produkci tvoří více než 1100 vozů.

Naše první zastávka byla v karosárně, kde nám průvodce ukázal, jak z kusu plechu dokáží obrovské stroje vylisovat části auta. Jednotlivý plech se lisuje až 6 krát, než dojdou ke konečnému výsledku a za den použijí až 400 tun ocele.

Poté nás autobus převezl k další hale, kde dávali jednotlivé vylisované části auta dohromady. Složené auto pak pás převeze do lakovny, kde se auto lakuje. Jako zajímavost nám říkali, že na jedno auto použijí 8 kilogramu barev a trysky lakovacích sprejů jsou tenčí než lidský vlas. Poslední zastávka byla ve velké hale, kde probíhají poslední úpravy. Dají do aut sedačky, tachometry, volant, řadící páku, prostě vše, co v autě má být.

Hotová auta poté putují vlakem nebo nákladním autem do všech koutů světa Mně osobně se prohlídka továrny velice líbila, byla velkým přínosem nových poznatků. Je až neuvěřitelné, jak může vše tak precizně fungovat.

Filip Stopka, 9.A


Na krásném modrém Dunaji II.
aneb Studijně-poznávací zájezd do Vídně a okolí

21. - 23. května 2014 (středa - pátek)

Středa 21. 5. 2014

První den našeho výletu jsme si museli přivstat, abychom v půl šesté mohli vyrazit od školy směr Rakousko. Učitele zasáhla první vlna nervozity, když jeden z účastníků zájezdu zapomněl doma pas. Díky rychlému zásahu rodičů jsme se mohli nalodit v plném počtu. Ovšem až poté, co před školu přijel „mírně“ zpožděný řidič autobusu. Cestou od nás pan průvodce vybral eura na vstupy a po přejezdu hraničního přechodu Halámky jsme nadšeně vyhlíželi 252 metrů vysokou Dunajskou věž, naši první zastávku. Z výšky 150 metrů jsme si mohli prohlédnout pamětihodnosti, které nás čekaly v následujících dnech jako Prater, dóm sv. Štěpána, nebo moderní čtvrť UNO-City v těsném sousedství.

Po návratu „na zem“ jsme se přesunuli autobusem do centra Vídně, kde jsme prošli kolem všech historických památek a ochladili se v přísně střežených prostorách Hofburgské klenotnice s mnoha vzácnými artefakty.

Kolem zbytků původní městské výstavby jsme prošli k dómu svatého Štěpána, kde nás čekalo kýžené volno na pěší zóně spojené s utrácením za upomínkové předměty i drobnosti k snědku.

Když už jsme všichni měli sluníčka i historie dost a zajímalo nás nejvíc obsazení pokojů, byl nejvyšší čas přesunout se k hotelu. Pan řidič opět na místě srazu vyzkoušel naší trpělivost, nicméně dovezl nás k hotelu v pořádku, tak akorát na večeři. Bohatě prostřené bufetové stoly nám na naše unavené tváře rázem přičarovaly zpět úsměv.

Čtvrtek 22. 5. 2014

Druhý den ráno po snídani jsme se přemístili cca 40 km od Vídně - do místa římských vykopávek Petronell Carnuntum, jedné z nejvýznamnějších metropolí římského impéria. Dnes je v oblasti několik samostatných památníků. Zde se nás ujali 2 šikovní slovenští průvodci, kteří nás dokázali vtáhnout do oné doby a suchá historická fakta oživili mnoha zajímavými informacemi z tehdejšího života. Po prohlídce lázní a patricijských domů jsme se přesunuli k Amfiteátru. Odtud jsme pokračovali k Pohanské bráně, která původně zajišťovala vstup do celého rozlehlého areálu (asi 2 km od Petronellu), je to nejznámější rakouská římská stavební památka a také symbol archeologického parku Carnuntum. Amfiteátr v Bad Deutsch-Altenburgu – poslední zbytek někdejšího vojenského tábora legií - je od brány vzdálený několik kilometrů, proto nás k němu popovezl autobus.

Po prohlídce poslední části Carnunta nás čekal císařský zámek Hof. Ačkoliv jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku interiérů, dostali jsme se pouze do zámeckých zahrad s bludištěm, ale i ty stály za to. Někteří z nás využili možnosti prohlédnout si hospodářský dvůr Meierhof s ukázkami řemesel a hospodářského zvířectva. Navíc se žákům osmých tříd podařilo zapózovat na svatební fotografii slovenského páru.

Pak už nás čekal nejočekávanější bod programu – zábavní park Prater. Zde jsme během rozchodu měli možnost vyzkoušet vodní atrakce na zchlazení našich připálených těl, strašidelné domy, nebo řetízkový kolotoč ve výšce 90 m, na který se vypravili opravdu jen ti nejodvážnější.

Unavení, ale spokojení, jsme se vrátili na hotel, kde nás čekala večeře. Po večeři se zájemci mohli ještě projít ke sportovní Stadthalle, ve které se např. 2x konalo Mistrovství světa v ledním hokeji.

Pátek 23. 5. 2014

Po vyklizení pokojů a vydatné snídani jsme se vypravili vstříc zážitkům posledního dne našeho zájezdu. První zastávka byl barokní zámek Schönbrunn. Zde jsme si prošli reprezentativní místnosti s audio průvodcem a poté se šli kochat nádhernými zahradami s Gloriolami, kašnami, bludišti a letohrádky.

Pak jsme dlouho kroužili městem s cílem najít bizardní domy architekta Hundertwassera. Jako ukázka nám musela stačit budova uměleckého muzea vyzdobená taktéž jeho rukou, neboť nás už tlačil čas a čekal nás poslední bod našeho programu.

Za spalujícího žáru sluníčka jsme přejeli na ostrov uprostřed Dunaje, k naší poslední zastávce. Tou byla moderní čtvrť vícepodlažních prosklených budov UNO-City, uprostřed kterých je zasazené centrum OSN. Zde jsme se během hodinové prohlídky se slovenským či anglickým průvodcem dozvěděli o činnosti Organizace Spojených Národů. Měli jsme možnost prohlédnout si zblízka Nobelovu cenu, podpis sovětských kosmonautů Gagarina a Těreškovové, měsíční kámen či zasedací aulu s překladatelskými kabinami.

Pak už jen cestou na autobus doplnit zásoby jídla na cestu domů a po cestě se nechat ukolébat filmy a padajícími kapkami deště na kapotu autobusu. Počasí jsme měli opravdu na objednávku.

Nedočkaví rodiče si oddychli, když autobus zastavil ve 23 hodin před budovou školy.

Vydařenému zájezdu třikrát HURÁ!!! Už teď se těšíme na další!!!!!!

Fotografie naleznete na 21zs.rajce.net.


Poznávací zájezd do Berlína

Blíží se doba našeho odjezdu na zahraniční jazykově poznávací zájezd do Berlína. Podívejte se, co jsme pro vás v letošním školním roce 2011/2012 připravili:

Vážení rodiče, milí žáci!

Naše škola připravila ve spolupráci s CK CK PRIMA VIA, s. r. o. Plzeň, Žlutická 39, studijně - poznávací zájezd.

Pojedeme do Berlína a Postupimi, cestou se zastavíme ve Spreewaldu

Kdy? 23. – 25. května 2012 (středa - pátek)

Program zájezdu:

l. den – odjezd od školy v 05.30 h, přejezd se zdravotní zastávkou přes Teplice a Drážďany do Spreewaldu.

Je to jedinečné přírodní území, v roce 1991 vyhlášené biosférickou rezervací UNESCO. Oblast je bohatá říčními kanály a podmáčenými loukami, přirozené i umělé říční kanály mají celkovou délku 970 km. Žije zde přibližně 18 000 živočišných a rostlinných druhů. V Lübenau uskutečníme dvouhodinovou projížďku na pramicích říčními rameny a kanály s výkladem místního průvodce a možností ochutnávání místních specialit... Spreewald je pro Němce totéž, jako pro nás oblast Znojma a jeho proslavených okurek, a to vše v prostředí, které připomíná italské Benátky.

Po poledni odjezd do BERLÍNA, prohlídka města (Alexanderplatz, TV věž - výjezd výtahem - panoramatický rozhled, chrám Panny Marie, Neptunova kašna, Červená radnice, Muzejní ostrov, prohlídka Dómu, Palác republiky, reprezentační třída Unter den Linden, Humboldtova univerzita, Německá státní opera. Odjezd na večeři do místa ubytování. Ubytování obě noci na okraji Berlína v hotelu Formule l - Süd Brandenburg Park ve třílůžkových pokojích.

2. den – Braniborská brána, prohlídka bývalého říšského sněmu (jen na objednávku), Tiergarten se zámkem Bellevue – sídlo spolkového prezidenta.

Návštěva Sealife, jednoho z 35 na celém světě. K nejatraktivnějším druhům v akváriu patří mořští koníci, které organizace zachránila před vymřením, rejnoci, sépie, delfíni, žraloci. K vrcholným prožitkům v soustavě aquarií patří prohlídka unikátního Aquadómu. Jedná se o 25 m vysokou prosklenou budovu, obří aquárium, kterým návštěvník projíždí výtahem mezi 1500 rybami 90 různými druhy.

Odpoledne dokončení prohlídky historického centra - pozůstatky "berlínské zdi" a kostel Gedächtniskirche, který byl ponechán poničený jako výstraha z konce 2. světové války. Před odjezdem na ubytování možnost drobných nákupů na pěší zóně poblíž nejrušnější obchodní třídy Kurfürstendamm.

3. den – ráno projížďka lodí kolem nejkrásnějších míst Berlína, poté odjezd do POSTUPIMI a procházka areálem zámku Sansoucci. Zámek Sanssouci byl postaven jako letní sídlo pruského krále Fridricha Velikého v polovině 18. století, jako hosté zde pobývali takoví velikáni, jako např. Mozart či Voltaire. Zámku se přezdívá "Německé Versailles" a v parku je řada zajímavých stavbiček, jako např. Belveder, Čínský pavilon, Dračí dům, Nový palác a Oranžerie. Postupim patří k vyhledávaným turistickým místům nejen díky zámku Sanssouci, ale i kvůli podpisu významné mírové smlouvy v zámku Cecilienhof těsně po skončení druhé světové války. Zastavení u tohoto zámku před odjezdem. Návrat do Plzně do 23.00 h.

Cena: 3.150,- Kč + vstupy

Cena obsahuje dopravu, 2 x ubytování s polopenzí, úrazové pojištění, pojištění léčebných výloh a pojištění pro případ storna, průvodce. Cena neobsahuje vstupy. Doporučené kapesné na vstupy cca 25,- EUR (letošní úroveň, u vstupů může dojít k mírnému navýšení).


Wilkommen in Berlin!

23. května bylo krušné ráno. Z důvodu brzkého odjezdu jsme si všichni museli hodně přivstat. První zastávka – Spreewald. Na tomto krásném přírodním území, které bylo vyhlášeno biosférickou rezervací UNESCO v roce 1991, jsme měli možnost vidět říční kanály v celkové délce 970(!) km a podmáčené louky. Žije zde přibližně 18 000 živočišných a rostlinných druhů. Odtud jsme se přemístili do Lübenau kde jsme podnikli příjemnou poznávací vyjížďku na pramicích s ochutnávkami místních specialit. Zdejší okurky jsou vyhlášené stejně, jako naše znojemské! Cítíte snad vůni špaget a pizzy? To bude tím, že město velice připomíná Italské Benátky. Pak už vyrážíme do cíle naší cesty – Berlína.

V autobuse si dáváme svačinku, abychom vydrželi prohlídku města. Když jsme vyjeli na TV věž (ještě že jsme nemuseli po schodech) naskytl se nám krásný výhled na celé město. Trochu nás sice zaskočila bezpečnostní opatření před samotným výstupem na věž, která si nezadala s letištní prohlídkou před odletem, ale výsledek stál za to. Chrám Panny Marie, Neptunova kašna, Červená radnice, Muzejní ostrov či Německá státní opera. Tohle všechno s příslibem, že to uvidíme v dalších dnech zblízka, jsme mohli shlédnout z výšky 203 m. Pak už se dalo jet jen na večeři a na ubytování do hotelu Formule 1 na okraji Berlína. Tady jsme si to fakt užili – museli jsme si navzájem prohlédnout své pokoje (všechny jsou stejné), dopovědět si všechny zážitky, umýt se a užít si společný večer. Po celodenním chození byla sprcha velikou úlevou. A zachumlat se do peřiny jakbysmet. Zvonění budíku přišlo až moc brzy, ale čekal na nás Říšský sněm. Pak jsme zamířili k autobusu, který nás odvezl do Sealife centra. Zajímavostí, kterou jen tak někde neuvidíte byli mořští koníci které organizace zachránila před vyhynutím. Dále jsme si mohli prohlédnout rejnoky, sépie, delfíny a žraloky. Nejprve sice z větší dálky ale při navštívení Aquadómu, kde kolem nás plavalo na 1500 druhů ryb v těsné blízkosti hned za sklem. Tohle všechno jsme stihli spolu s procházkou po třídě Unter den Linden. Stihli jsme dokonce zahlédnout i Humboldtovu univerzitu a Palác repliky. Akorát škoda že jsme si nestihli prohlídku Dómu, ale to už by naše unavené nohy a hladová břicha nezvládly. Následovala Braniborská brána a Tiergaten se zámkem Bellevue. U Braniborské brány jsme si ještě prošli architektonické dílo na poctu obětem holocaustu a zamířili na další prohlídku městem. Tentokrát jsme si prošli kolem pozůstatků kostela Gedächtniskirche. Ten byl ponechán poničen tak jak byl na konci 2. světové války. Než jsme se vydali zpátky na hotel, mohli jsme si nakoupit poblíž nejrušnější obchodní třídy Kurfurstendamm.

Pak jsme se znovu přesunuli na večeři a ubytování a protože to byl poslední společný večer, musel stát za to!

Není nad probuzení s pocitem, že nás čeká ráno na lodi. Po projížďce kolem nejkrásnějších míst v Berlíně jsme opět nasedli do autobusu a jeli jsme obdivovat areál zámku Sansoucci v Postupimi. Bylo vidět, že v tomto zámku pobývali velikáni jako Mozart či Voltaire a ne náhodou se zámku přezdívá Německé Versailles. Úplně na konec jsme si nechali prohlídku Cecilienhof, místa, kde se konala Postupimská konference, jednání, které určilo život v Evropě na dalších 40 let. Po prohlídce už jsme nasedli do autobusu a odjeli jsme na večeři za maminkami, která se poněkud opozdila, protože díky velkým zácpám jsme dorazili až o půlnoci. Bylo to náročné, ale už teď plánujeme, kam příště!

Na následujících odkazech si můžete prohlédnout fotografie:

sankotova.rajce.idnes.cz/Nemecko_23.-25.5.2012

srb-pavel.rajce.idnes.cz/Berlin_2012/


Poznávací zájezd do Pasova

Chcete se s námi podělit o naše dojmy z kouzelného jazykově poznávacího zájezdu do Pasova, který jsme navštívili 30. 9. 2010? Rozklikněte si tento odkaz na galerii fotek a zavzpomínejte s námi na krásný podzimní zážitek.

Průběh studijně poznávacího zájezdu do Rakouska ve dnech 19. – 21. května 2010

Středa 19. 5. 2010

Čtvrtek 20. 5. 2010

Pátek 21. 5. 2010

Pokud chcete vidět další SPOUSTU skvělých fotek z našeho úžasného jazykově - poznávacího zájezdu do Rakouska, klikněte na tento odkaz.

Nepřehlédněte

  • Zápis do 1. třídy
  • Zájmové kroužky
  • Potřeby pro žáky na šk. rok 2023/2024

Zobrazit více

Kalendář

Čt 4. dubna - pá 5. dubna 2024
Zápisy do 1. tříd (14 - 19 hodin)

Po 15. dubna 2024
Třídní aktiv 16:30

St 22. května - Út 28. května 2024
Jazykově poznávací zájezd Velká Británie – 9. třídy

St 29. května - Út 4. června 2024
Jazykově poznávací zájezd Velká Británie – 8. třídy

Po 3. června 2024
Třídní aktiv 16:30

Pá 28. června 2024
Slavnostní předání vysvědčení 9. tříd (9:00)

 
Celý kalendář

Vlastníme certifikát
Cambridge English Exam
Preparation Center
Asociace
Cambridgeských
škol v ČR
Město Plzeň Centrum robotiky Celé Česko
čte dětem
Partnerská škola
v Markersbachu
Jsme zapojeni
do projektu
Příběhy bezpráví
PROSIT v Plzni Šablony II. OP JAK

Kontakt

Telefon:
+420 378 028 441

E-mail:
sekretariat@zs21.plzen-edu.cz

Adresa školy:
Slovanská alej 13
326 00 Plzeň

IČ: 66362521

Číslo účtu školy:
4833890237/0100

ID datové schránky:
yhqmv9g

Foxprofi, výroba webových stránek, webdesign