MENU

Aktuality

Zpět

Divadelní soubor opět v akci
Publikováno 15. 11. 2023, autor Mgr. Lenka Bednárová

Na 21. ZŠ máme divadelní soubor „pod taktovkou“ Lenky Bednárové již sedmý rok. První roky jsme se otrkávali a sehráli dvě pohádková pásma „Kolo-kolo-mlýnský“ a „Škola po škole aneb známky čarují“.

V roce 2019 jsme se rozhodli, že již máme dostatek zkušeností na sepsání vlastní divadelní hry a začala pomalinku vznikat pohádková komedie „Mařenko!?“, která srovnávala náš reálný svět 21. století s tím pohádkovým. Do zkoušek nám ovšem vstoupil Covid-19 a my jsme se společně nad touto hrou sešli znovu až v roce 2021. Tentokrát nás již nic nezastavilo a naše Mařenka spatřila světlo světa a „divadelních prken“ naší učebny fyziky.

V loňském roce jsme se sešli jako otrkaný soubor připravený na vše, snad i díky tomu jsme v sestavě jedenácti členů sepsali, nazkoušeli a odehráli novou hru s názvem „Všichni hrají divadlo“ (viz přiložené foto). Úspěch tohoto představení byl pro nás nečekaný, a tak jsme školní rok 2023 ukončili dopoledními představeními pro naše vyučující a spolužáky. Tím také skončila jedna velká éra souboru a přišlo smutné loučení s našimi členy z devátých ročníků, kteří odcházeli na střední školy.

Truchlit jsme ovšem nemuseli dlouho, přišel další školní rok a tentokrát se nás ve třídě číslo 410, kde se pravidelně každou středu scházíme, sešlo dvanáct. Opět napříč ročníky od šestky do devítky. Na letošek máme spoustu plánů. Například na Den otevřených dveří, který se bude konat ve středu 6. prosince), pro Vás připravujeme krátké moderní pohádky, setkáte se s novodobou Popelkou nebo Karkulkou, tak dorazte, budeme se těšit!

Zpět

Nepřehlédněte

  • Zájmové kroužky
  • Výsledky voleb do školské rady
  • Výstava prací žáků na ÚMO 2
  • Úřední hodiny o prázdninách
  • Uzavření školního hřiště
  • Potřeby pro žáky na šk. rok 2024/2025

Zobrazit více

Kalendář

V nejbližší době nejsou žádné události

 
Celý kalendář

Vlastníme certifikát
Cambridge English Exam
Preparation Center
Asociace
Cambridgeských
škol v ČR
Město Plzeň Centrum robotiky Fakultní škola FPE ZČU v Plzni Celé Česko
čte dětem
Partnerská škola
v Markersbachu
Partnerská škola
ve Furth im Wald
Jsme zapojeni
do projektu
Příběhy bezpráví
PROSIT v Plzni Šablony I. Šablony II. Šablony III. OP JAK

Kontakt

Telefon:
+420 378 028 441

E-mail:
sekretariat@zs21.plzen-edu.cz

Adresa školy:
Slovanská alej 13
326 00 Plzeň

IČ: 66362521

Číslo účtu školy:
4833890237/0100

ID datové schránky:
yhqmv9g

Foxprofi, výroba webových stránek, webdesign