Aktuality
I v letošním školním roce jsme podnikli několik zajímavých akcí s naší partnerskou školou v Markersbachu. Celý březen a duben jsme "vařili" v rámci společného e-Twinningového programu.
Žáci 8.A vybrali jeden český recept pro naše partnery a my jsme zase obdrželi jeden německý. Museli jsme se na to pořádně připravit. Pročítali jsme různé německé recepty, vypisovali slovní zásobu a učili se jí. Ještě, že se slovíčka v receptech opakují: umýt, zamíchat, osolit, opéct, nakrájet, oloupat... Takže jsme to docela dobře zvládli. Celá příprava vyvrcholila opravdovým vařením ve školní kuchyňce. Vařilo se, resp. peklo "Buttermilchgetzen" u nás podobné zapečeným bramborům). Žáci 8.B a dva Tomášové z 8.A vařili s ohromným nasazením a svého úkolu se zhostili na výbornou, což dokládá videový záznam pořízený Filipem Stopkou z 8.A a sestřihaný Michalem Skyvou a Petrou Pelíškovou z 8.B. Někteří stáli před kamerou poprvé v životě, takže byli trochu nesmělí, oproti tomu jiní si natáčení užívali se vším všudy a cítili se být mediálními hvězdami.
Žáci 9.A vyrazili do plzeňských ulic natočit video o plzeňských památkách a o možnostech stravování v Plzni. Počasí ten den jim zrovna nepřálo, ale i přes velkou zimu a občasný déšť se nenechali odradit od toho, aby odprezentovali plzeňské památky a rozmanitá stravovací zařízení v Plzni tak, jak to měli připravené ze školy z hodin němčiny.
Součástí e-Twinningového programu bylo také vytvoření kalendáře na rok 2014 se slovní zásobou na téma vaření a v restauraci. Na kalendáři se podílely obě skupiny 8.A a 8.B, finální úpravu srovnatelnou s prací grafika provedla Petra Pelíšková z 8.B.
Naši němečtí partneři přispěli do e-Twinningu natočením videa o jejich škole, dvěma plakáty se zdravým a nezdravým stolem a uvařením české polévky. Výsledky našeho společného e-Twinningového snažení jsme si mohli prohlédnout 7. 6. 2014, kdy do naší školy dorazili žáci a učitelé z partnerské školy v Markersbachu.
Více fotografií naleznete na 21zs.rajce.net.