Zpět

Po stopách známých osobností – díl první – krasobruslaři
Publikováno 05. 04. 2022, autor Mgr. Jitka Králová

Pracuji na 21. ZŠ Plzeň již dlouho a asi už je mým údělem, že mám vždy ve třídě nějakou „osobnost.“ Zprvu začínajícího, posléze úspěšného např. herce, tanečníka, krasobruslaře, hokejistu, tenistu, fotbalistu, lučištníka, stepaře…. Vše samozřejmě i v holčičím vydání.

Prozatím všichni byli dobří. Ne, byli nejlepší, byli mistry či mistryněmi… ve svém oboru i věkové kategorii.

Nejinak je tomu i v dnešní 7.A. Máme zde mistra republiky v krasobruslení, konkrétně v tancích na ledě.

Chlapec to nemá jednoduché, po většinu roku trénuje velmi intenzivně, ne vždy v místě bydliště a školy, rodina je stále na cestách. Fyzický trénink i výkon souvisí ale i se cvičením, rehabilitací apod. O to náročnější je dohnat studium.

Dovolím si ocitovat z dopisu maminky z letošního února: ...smysl to má, jen pro představu - s partnerkou se zúčastnili 2 mezinárodních závodů, oba vyhráli, jejich třetí, v pořadí vrcholný a poslední závod sezóny proběhl 4/2 v Českém Těšíně – MČR, kde opět zvítězili a STALI SE TEDY MISTRY REPUBLIKY PRO ROK 2022.