MENU

Aktuality

Zpět

Čokoláda opět, přesto poprvé
Publikováno 23. 12. 2021, autor Mgr. Jitka Králová

K neodmyslitelným vánočním rituálům francouzštinářů naší školy patří již po mnoho let čokoládové fondue. Ti nejmladší – šesťáci a sedmáci – to před Vánoci 2021 zažili poprvé. Byli samozřejmě zvědaví a také se moc těšili.

Když zapátráme v historii této delikatesy, zjistíme že prapůvodně neměl s čokoládou vůbec nic společného. Vznikl již před desítkami, možná i stovkami let určitě v horských oblastech Alp, ve fr. Savojsku či ve švýcarské části hor. Tamní pastýři bývali v zimě kvůli sněhu často odříznuti od okolního světa, museli se tedy spolehnout na vlastní zásoby, ponejvíce chléb, mléko, máslo a sýr. A tak se zřejmě zrodila legenda o pokrmu ze sýra roztaveného v kotlíku nad ohněm, do něhož se „namáčel“ chléb. Další verze vypráví o mniších a obejití postního zákazu konzumovat pevné potraviny. Sýr v roztavené formě však požívat mohli.

Fondue ale naštěstí sestoupilo z hor a v dnešní době již existuje nespočet variant. Fondue tedy nejen sýrové, připravované oblast od oblasti i z několika druhů sýrů, ale i masové či rybí, kdy kotlík slouží vlastně jako olejová fritéza, do níž se namáčí připravené kousky masa či ryb. Známé jsou i verze čínské polévkové a japonské zeleninové a houbové. A ta čokoládová? Lhostejno, kdy a kde se vzala, důležité je to, že ji milují děti i dospělí.

U nás to probíhá docela jednoduše. V jedné z posledních předvánočních hodin si děti namísto učení přinesou různé ovoce např. čerstvé banány, jablka, jahody, hroznové víno, pomeranče atp. Ve speciálním litinovém kotlíku rozehřejeme ještě speciálnější čokoládu a pak už do ní jen vše namáčíme a mlsáme. Tajemství spočívá v teplotě. Když ji lidově řečeno „přepálíte,“ začne čokoláda hrudkovatět a všechno kouzlo je pryč.

K tomu popíjíme horký čaj, ochutnáváme vánoční cukroví, povídáme si, posloucháme české i francouzské koledy. Moc bych vám přála zažít tu blaženost. Upatlané ruce i pusy, rozzářené oči, všichni shluklí nad jedním stařičkým kotlíkem. Mám ty chvíle moc ráda, skoro hmatatelný pocit sounáležitosti i vědomí, že jste tam, kde máte být, že trocha čokolády přináší radost. A o tom by asi sváteční chvíle měly být především.

Joyeux Noël et bonne année 2022!

Malou fotogalerii naleznete opět na: www.rajce.net pod heslem tygrousek.

Zpět

Nepřehlédněte

  • Zájmové kroužky
  • Potřeby pro žáky na šk. rok 2023/2024

Zobrazit více

Kalendář

Po 15. dubna 2024
Třídní aktiv 16:30

St 22. května - Út 28. května 2024
Jazykově poznávací zájezd Velká Británie – 9. třídy

St 29. května - Út 4. června 2024
Jazykově poznávací zájezd Velká Británie – 8. třídy

Po 3. června 2024
Třídní aktiv 16:30

Pá 28. června 2024
Slavnostní předání vysvědčení 9. tříd (9:00)

 
Celý kalendář

Vlastníme certifikát
Cambridge English Exam
Preparation Center
Asociace
Cambridgeských
škol v ČR
Město Plzeň Centrum robotiky Celé Česko
čte dětem
Partnerská škola
v Markersbachu
Jsme zapojeni
do projektu
Příběhy bezpráví
PROSIT v Plzni Šablony II. OP JAK

Kontakt

Telefon:
+420 378 028 441

E-mail:
sekretariat@zs21.plzen-edu.cz

Adresa školy:
Slovanská alej 13
326 00 Plzeň

IČ: 66362521

Číslo účtu školy:
4833890237/0100

ID datové schránky:
yhqmv9g

Foxprofi, výroba webových stránek, webdesign