Aktuality
Poslední den před rozdáním vysvědčení se 8.C s paní učitelkou Birkovou zúčastnila programu pro ZŠ Dny Beneluxu v Evropském domě na náměstí Republiky v Plzni. Protože byl právě poslední den před vysvědčením, šli jsme si do města tak trochu užít a samozřejmě dozvědět se něco o Belgii, Nizozemí a Lucembursku.
Na nádvoří Evropského domu jsme byli rozděleni na 3 skupiny, protože aktivity se odehrávaly na třech stanovištích. Na prvním stanovišti si děti zahrály “Activity“ se slovy, které charakterizují země Beneluxu. Slovně, pantomimicky nebo kresbou měly znázornit slova např. kolo, král, vinice, slunečnice, hrad apod. Byla to velká zábava, protože přiblížit členům své skupiny některé slovo bylo docela obtížné. Výherní skupinka byla odměněna a šlo se dál.
Na druhém stanovišti dostaly děti jeden nakreslený komiks z Tintinova dobrodružství od kreslíře Hergé, který měl ovšem prázdné bubliny, a úkolem bylo napsat svůj vlastní příběh. Doba, kterou měly děti k napsání vlastního komiksu byla příliš krátká, aby stihly komiks dokončit. Takže se předčítali nedokončené příběhy. Přesto byl vybrán jeden vítězný komiks a autoři za něj dostali odměnu.
Posledním stanovištěm bylo promítání krátkého filmu o Nizozemí, kde jsme se k našemu údivu mimo jiné dozvěděli, že správný název státu je Nizozemí, nikoliv termín Holandsko. Holandsko je pouze část území v Nizozemí, obdobně jako naše Morava. Po zhlédnutí krátkého filmu, vyplnění soutěžního kvízu, který obsahoval informace z filmu a samozřejmě odměně za nejlépe zodpovězený dotazník jsme se rozloučili se zástupci Evropského domu a hurá do “mekáče“. Protože bylo krásné letní počasí, vydali jsme se po krátkém občerstvení pěšky podél řeky Radbůzy zpět ke škole. Cestou jsme rozjímali o bezstarostných prázdninách, které nás od pozítří čekaly. Takže ještě vyzvednout vysvědčení a hurá na prázdniny.