Aktuality
Nejeden můj kolega si v uplynulých týdnech posteskl nad značnou absencí našich žáků. I já sama již nějakou dobu bojuji s nachlazením, rýmou, únavou. Nedávno jsem listovala jakýmsi časopisem a dočetla se, že známé stromečky štěstí prý slouží nejen k oživení či harmonizaci prostoru, ale pomáhají také léčit.
Staří Číňané v rámci umění Feng Shui jim říkali stromečky štěstí, přání a hojnosti či také křišťálové stromy. Vyráběli je z drahých kamenů a často na ně zavěšovali i drobné mince nebo papírky s přáními. Umísťovali je do svých domovů a na pracoviště a věřili, že jim přinesou zdraví, štěstí, prosperitu, bohatství a zisk, pevné vztahy a harmonii.
Když tomu věřili Číňané, proč ne my? Proto jsme si s dětmi ze 6.A v rámci výtvarné výchovy zkusili takové stromečky vyrobit. Použili jsme kamínky, měděné a stříbrné drátky a různobarevné korálky. Byla to trochu piplačka vyžadující dávku trpělivosti, ale výsledné stromečky byly nádherné. Posuďte sami na www.rajce.net pod heslem tygrousek.
Děti mě navíc potěšily tím, že prý (krom těch léčebných účinků) tím pádem mají i hezký dárek pro maminky a jiné blízké k blížícímu se Valentýnu.